[Nasz news] Policja wstrzymuje ekshumacje Niezłomnych na Służewie

Artykuł
Telewizja Republika

Policjanci na polecenie prokuratury wstrzymują prace ekshumacyjne na warszawskim Służewie. Pochowani są tam bohaterowie polskiego podziemia zamordowani przez NKWD i UB.

Dwóch funkcjonariuszy policji po cywilnemu pojawiło się dzisiaj w miejscu prowadzenia prac ekshumacyjnych na Służewie przez zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka. Poinformowali pracujących na miejscu wolontariuszy, że policja „zabezpieczy teren”. Wkrótce potem pojawiły się radiowozy z umundurowanymi policjantami, którzy odsunęli ekipę ekshumacyjną od pracy.

Tadeusz Płużański, szef fundacji „Łączka” powiedział portalowi telewizjarepublika.pl: - Prace sondażowe trwają od dwóch tygodni i do tej pory toczyły się spokojnie. Realizowane są pod nadzorem IPN. W tej chwili nie wiadomo, dlaczego zostały zablokowane. Komuś zależy na wstrzymaniu ekshumacji ciał bohaterów.

Komenda Stołeczna Policji potwierdza fakt interwencji, która jest prowadzona na polecenie prokuratury, jednak odmówiła podania jakichkolwiek dokładniejszych informacji.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy