Nastolatka uratowała życie koleżanki. Dziewczynka zapobiegła próbie samobójczej

Artykuł
Informacja o myślach samobójczych zszokowała rodzica
Fot.: lodz-wschod.policja.gov

12-letnia mieszkanka Koluszek poznała w Internecie rówieśniczkę. Utrzymywała z nią kontakt online poprzez komunikatory. W pewnym momencie jej koleżanka poinformowała ja o tym, że planuje popełnić samobójstwo.

W kwietniu koleżanka dziewczynki zwierzyła się jej, że myśli o popełnieniu samobójstwa. O sprawie dziewczyna powiedziała swojemu starszemu bratu, z którego pomocą poinformowała miejscową policję.

Policjanci natychmiast podjęli działania. Okazało się, że znajoma z sieci podała 12-letniej mieszkance Koluszek inne miejsce zamieszkania oraz fałszywy wiek. Funkcjonariusze musieli ustalić z którego dokładnie miejsca została wysłana wiadomość. Okazało się, że niepokojąca korespondencja pochodziła od 12-letniej mieszkanki Warszawy.

Miejscowi mundurowi natychmiast skontaktowali się ze stołecznymi funkcjonariuszami. Policja z Warszawy szybko odnalazła dziewczynkę, która w obecności swojej mamy przyznała, że nie potrafiła sobie poradzić z problemami i poważnie myślała o popełnieniu samobójstwa.

Kobieta, gdy się o tym dowiedziała, zapewniła nastolatce fachową opiekę psychologiczną.

Po kilku dniach do Komendanta Policji w Koluszkach wpłynęły poruszające podziękowania od mamy dziewczynki z Warszawy.

14 maja 2021 r. podinspektor Sebastian Augustyniak zastępca komendanta powiatowego wraz z Panią Krystyną Lewandowską Zastępcą Burmistrza Koluszek złożyli serdeczne podziękowania 12-letniej mieszkance Koluszek oraz jej rodzicom za niezwykłą dojrzałość.

- To dla nas wielki zaszczyt, że w naszym mieście mamy tak rozsądnych i pełnych empatii młodych ludzi. Życzymy samych sukcesów w życiu - napisano na stronie policji.

Źródło: lodz-wschod.policja.gov

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy