Nad Polską przeleciał amerykański bombowiec B-52. Eskortowały go nasze myśliwce F-16
Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że Polskie myśliwce F-16 eskortowały w naszej przestrzeni powietrznej amerykański bombowiec B-52 w ramach misji U.S. Air Force Bomber Task Force.
- Dziś myśliwce F16 eskortowały w naszej przestrzeni powietrznej bombowiec U.S. Air Force B-52. Misje Bomber Task Force nad Polską zacieśniają naszą współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa. We are NATO - poinformował Błaszczak.
Polska bierze udział w strategicznym amerykańskim ćwiczeniu Bomber Task Force nie po raz pierwszy. Celem ćwiczenia jest m.in. sprawdzenie współdziałania jednostek sił powietrznych USA i Polski oraz innych państw europejskich.
Rok temu szef MON Mariusz Błaszczak informował o eskorcie, którą zapewniły polskie myśliwce F-16 i MiG-29 dla bombowca B-1B stacjonującego w Europie.
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Tusk czy władze szpitala? Polacy wskazali odpowiedzialnych za głośną aferę
Uwaga: ogłoszono alerty II stopnia przed burzami dla dziewięciu województw na południowym wschodzie kraju
HIT DNIA
Historyczny awans TV Republika. Jesteśmy już w TOP 5 polskich mediów