Na co idą pieniądze Warszawiaków? Sebastian Kaleta ujawnił przygniatający raport: wygrywają projekty wspierające LGBT

Artykuł
Wikimedia Commons/Waving Rainbow Flag/Twin Cities Pride Parade/Tony Webster

Sebastian Kaleta, zgodnie z zapowiedzią ujawnił raport o działalności niektórych organizacji korzystających z dotacji m.st. Warszawy. - Przykładowo tylko w jednym konkursie na kwotę 3600000 przeznaczono 95 % na organizacje, które otwarcie wspierają LGBT na rzecz tych organizacji przeznaczono łącznie 3420000 zł - czytamy w raporcie. - Opracowanie jest wyłącznie drobnym wycinkiem funkcjonowania organizacji, które w ramach swojej działalności promują środowiska LGBT - wskazuje poseł w 127-stronicowym raporcie.

 

- Warszawski Ratusz wraz z Urzędami Dzielnic corocznie przeznacza miliony złotych na różne programy społeczne, niebudzące istotnych kontrowersji społecznych, takich jak np. przeciwdziałanie uzależnieniom, walkę z HIV/AIDS. W niemałej części tych programów wygrywają projekty organizacji, które czynnie wspierają postulaty ruchu LGBT, a niejednokrotnie afirmują postawy społeczne sprzeczne z celami projektów, w ramach których przeznaczane są środki publiczne (np. afirmacja przyjmowania substancji psychotropowych, podejmowanie ryzykownych zachowańseksualnych). Przykładowo tylko w jednym konkursie na kwotę 3600000 przeznaczono 95 % na organizacje, które otwarcie wspierają LGBT na rzecz tych organizacji przeznaczono łącznie 3420000 zł. - podał Sebastian Kaleta w podsumowaniu raportu.

 

 

- Niniejsze opracowanie jest wyłącznie drobnym wycinkiem funkcjonowania organizacji, które w ramach swojej działalności promują środowiska LGBT, dlatego aby dokonać ostatecznej oceny analizie należy poddać sprawozdania z realizacji programów oraz dokonać analizy finansowania innych organizacji z innych programów realizowanych przez m. st. Warszawa oraz jednostek organizacyjnych m. st. Warszawy - wskazał Kaleta.

 

 

 

Pełen raport Sebastiana Kalety.

 

 Czytaj także:

Nie uwierzysz na co idą miliony ze stołecznego ratusza... Kaleta: Nie ma na remonty, a na tego typu projekty pieniądze płyną szerokim strumieniem

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy