Musisz to wiedzieć! Dr Targalski demaskuje rosyjskie portale propagandowe

Artykuł
Telewizja Republika

– Ta dezinformacja rosyjska oparta jest o taki schemat trzystopniowy. Najpierw źródłem rozmaitych fałszywek, tudzież teorii propagandy rosyjskiej są rosyjskie media, takie jak Sputnik, RT - dawniej Russia Today i inne media rosyjskie - mówił w swoim programie w Telewizji Republika "Geopolityczny tygiel" dr Jerzy Targalski.

– Chciałem przedstawić dzisiaj państwu podstawowe portale rosyjskiej dezinformacji w języku angielskim oczywiście, bo te mają największy zasięg i są najważniejsze - zaczął dr Jerzy Targalski.


– Ta dezinformacja rosyjska oparta jest o taki schemat trzystopniowy. Najpierw źródłem rozmaitych fałszywek, tudzież teorii propagandy rosyjskiej są rosyjskie media, takie jak Sputnik, RT - dawniej Russia Today i inne media rosyjskie, ale one nie miałyby dostępu do tak łatwego dostępu do zachodniego odbiorcy, a poprzez zachód do Polski również, gdyby nie istniała sieć portali internetowych prowadzonych w języku angielskim i tak naprawdę ukrywających swoje rosyjskie pochodzenie, czy też przynależność rosyjskich organizacji. To jest ten drugi poziom- kontynuował.


– A trzeci poziom to są zaprzyjaźnione portale anglojęzyczne, które mają szeroki zasięgi jak zobaczymy są również powiązane z Rosją, ale w sposób pośredni, a nie tak jak na poziomie drugim w sposób bezpośredni.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ! ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NAJNOWSZEGO ODCINKA PROGRAMU TELEWIZJI REPUBLIKA "GEOPOLITYCZNY TYGIEL" 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy