MSWiA: Minister Kamiński przejmuje nadzór nad policją

Artykuł
Telewizja Republika

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński nie nadzoruje już działalności policji. Nadzór nad tą instytucją przejął szef resortu Mariusz Kamiński - wynika z czwartkowej decyzji ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie "zakresu czynności Sekretarzy i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dokument został opublikowany w czwartek po południu w dzienniku urzędowym resortu. W dokumencie wymieniono nowe obowiązki wszystkich wiceministrów MSWiA a także ministra Mariusza Kamińskiego. Z dokumentu wynika, że wiceminister Jarosław Zieliński, który do tej pory nadzorował policję, nie będzie już jej nadzorował. Zajmie się tym bezpośrednio minister Mariusz Kamiński.

W dokumencie czytamy m.in, że minister "prowadzi sprawy wynikające z nadzoru nad realizacją zadań z zakresu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony osób, obiektów i urządzeń", a także "prowadzi sprawy wynikające ze stosunku podległości wobec Ministra: a) Komendanta Głównego Policji, b) Komendanta Głównego Straży Granicznej, c) Komendanta Służby Ochrony Państwa".

Z kolei Jarosław Zieliński m.in. "prowadzi sprawy wynikające z nadzoru nad ochroną przeciwpożarową i obroną cywilną".

Źródło: RMF 24, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy