MŚ w Planicy bez kibiców. "Zostaną zorganizowane z udziałem minimalnej liczby uczestników"

Artykuł
Skocznia w Planicy
Twitter/@SkokiPolska

Prezes Słoweńskiego Związku Narciarskiego Enzo Smrekar potwierdził dziś, że mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy odbędą się bez kibiców. Zawody początkowo miały odbyć się w dniach 20-22 marca, ale z powodu pandemii koronawirusa przeniesiono je na 10-13 grudnia.

- Mistrzostwa zostaną zorganizowane z udziałem minimalnej liczby osób, tylko potrzebnych i uwzględniających najsurowsze środki zapobiegawcze w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się infekcji COVID-19. Zawody te mają ogromne znaczenie dla sportu i dla sportowców. Wszystkie środki bezpieczeństwa, jakie muszą zostać wdrożone oznaczają, że na trybunach nie będzie widzów. Będzie nam ich bardzo brakować... Planica w tym roku nie będzie taka sama, jednak jesteśmy pewni, że widzowie będą kibicować sportowcom przed ekranami telewizorów - powiedział Smrekar na konferencji prasowej.

Zawody po raz pierwszy w historii będą rozgrywane w godzinach wieczornych, przy sztucznym świetle.

- Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że uda nam się zaprosić do Planicy ograniczoną liczbę fanów. Jednak obecna sytuacja epidemiologiczna to wyklucza. Był też pomysł, aby kibice w samochodach mogli przyjechać pod skocznię, ale obowiązujące obecnie decyzje administracyjne nakładają ograniczenia w podróżowaniu - dodał Sustersic.

Program Mistrzostw w Planicy:

Czwartek, 10 grudnia 

16.00 - kwalifikacje

Piątek, 11 grudnia 

16.00 - pierwsza i druga seria konkursowa

Sobota, 12 grudnia

16.00 - trzecia i czwarta seria konkursowa

Niedziela, 13 grudnia

16.00 - konkurs drużynowy

 

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy