Można składać wnioski o zwrot środków za nieodbyte wycieczki. Termin mija 31 grudnia

Artykuł
Wnioski o zwrot środków na rzecz swoich klientów złożyło już ponad 270 firm
pixabay.com

Tylko do 31 grudnia można składać wnioski o zwrot za odwołane z powodu epidemii wycieczki - przypomina Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jak podało UFG, do tej pory wypłaty z Turystycznego Funduszu Zwrotów przekroczyły 100 mln zł.

Według danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, wciąż nie wszyscy złożyli wnioski o zwrot pieniędzy z Turystycznego Funduszu Zwrotów.

Marek Niechciał z zarządu UFG przypomina, że zgodnie z ustawą, wnioski o zwrot środków można składać do 31 grudnia tego roku.

- Dotyczy to wyłącznie nowych wniosków. Wnioski, które zostały już złożone, będą rozpatrywane i wyjaśniane również po 31 grudnia 2020. Po tym dniu będzie również istniała możliwość korekty wniosku złożonego do dnia 31 grudnia - zaznaczył.

Dodał, że zgodnie z najnowszymi danymi Funduszu, łączna kwota do zwrotu wynosi nie więcej niż ok. 260 mln zł wobec 300 mln zł pierwotnie przeznaczonych na wypłaty.

- Oznacza to, że środków wystarczy dla wszystkich zainteresowanych - stwierdził. 

U– organizatorów turystyki. Wyliczyli oni, że na konta ponad 85 tysięcy podróżnych, którzy zawarli umowę o imprezę turystyczną, powinno trafić 258 mln zł. Z kolei podróżni złożyli niemal 94 tys. wniosków.

Jak zaznaczył Niechciał podróżni w ramach korekty danych, często składają ponowne wnioski powodując, że sumaryczna wartość roszczeń osiągnęła już ponad 300 mln zł.

Dodał, że w sytuacji, gdy wnioski podróżnych i przedsiębiorstw są spójne, UFG potrafi w ciągu jednego dnia wypłacić blisko 15 mln zł tytułem zwrotów środków za imprezy turystyczne odwołane z powodu pandemii.

pexelstelensfix1371360_670

- Do tej pory na konta podróżnych, którzy złożyli wnioski do UFG, wpłynęło już ponad 100 mln zł - poinformował.

Wypłaty dokonywane są codziennie i zgodnie z planem, do końca roku wyniosą nie mniej niż 120 mln zł. Jak zaznaczył, w najbliższych dniach szybkość wypłat będzie w znacznej mierze zależała od działań przedsiębiorstw turystycznych.

- Otrzymały one w ostatnich dniach ważną informację do potwierdzenia, liczymy na szybką odpowiedź od organizatorów na naszą prośbę o potwierdzenie danych finansowych, gdyż zapewni to wypłaty kolejnej grupie podróżnych - powiedział.

Do podróżnych skierowano także powiadomienia dotyczące ich wniosków. Przypomniał, że są one dostępne na ich kontach w portalu Funduszu.

UFG przypomina, że na bieżąco publikuje informacje na swoim portalu www.tfg.ufg.pl. Podróżni mogą skorzystać z opublikowanego na portalu filmu oraz instrukcji, które pomogą im w wypełnieniu i złożeniu wniosku. 

 

Źródło: Polsat News

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy