Moskwa: Ewakuacja głównego szpitala koronawirusowego. Eksplodował tlen (WIDEO)

Artykuł
Twitter/InfoMoscow24

W szpitalu w dzielnicy Kommunarka na obrzeżach Moskwy, gdzie leczeni są pacjenci z koronawirusem doszło do eksplozji. Według wstępnych ustaleń pękła rura, którą doprowadzano tlen bądź zbiornik z tlenem. Wiadomo, że nie doszło do pożaru i nikt nie ucierpiał.

Do incydentu doszło w budynku, który jest obecnie przygotowywany do użytku i w którym nie ma pacjentów - podał TASS. Niemniej, trwa ewakuacja ponad 80 pacjentów z innych tymczasowych pawilonów do głównego budynku - podał kanał informacyjny Mash na komunikatorze Telegram.

Świadkowie poinformowali, że usłyszeli głośny dźwięk, po czym pojawił się dym. Na nagraniu wideo, opublikowanym przez portal RBK, widać gęsty biały dym unoszący się nad zabudowaniami szpitala. Doniesienia o wybuchu potwierdziło ministerstw ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Agencja informacyjna RIA Nowosti, która powołała się na służby ratunkowe podała, że doszło do rozhermetyzowania się rury doprowadzającej tlen pod ciśnieniem.

W mediach społecznościowych pojawiła się natomiast informacja, że eksplozja spowodowała częściowe zawalenie się ściany. Z kolei agencja Interfax, powołując się na źródła podała, że uszkodzony został sprzęt, a agencja TASS - że nie doszło do uszkodzenia ścian ani do pożaru.

Wydział ochrony zdrowia we władzach Moskwy zapewnił, że incydent nie spowodował zagrożenia ani dla pacjentów, ani dla personelu szpitala.

Źródło: polskieradio24.pl, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy