Morawiecki apeluje: zapisujmy się na szczepienia online

Artykuł
Premier zaznaczył, że do uzyskania pewnego terminu szczepienia wystarczy kilka informacji
Fot. PAP/Art Service 2

W marcu planujemy rejestrację na szczepienia przeciw Covid-19 czterech grup wiekowych: 69-latków, 67 i 68-latków, 65 i 66-latków oraz 70-latków i osób starszych; ważne jest to, by chcący się zaszczepić, skorzystali w pierwszej kolejności ze zdalnych kanałów rejestracji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

- Koronawirus, jak wiemy z badań medycznych, jest najgroźniejszy dla seniorów, dlatego to oni są przedmiotem naszej szczególnej troski, apeli o stosowanie dystansu i starań o bezpieczeństwo. W świetle ostatnich międzynarodowych wyników i rekomendacji Rady Medycznej chcemy przyspieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień w grupie wiekowej między 65 a 69 rokiem życia - napisał premier w środę na Facebooku.

Zaznaczył, że w marcu planowana jest rejestracja czterech grup wiekowych: od 11 do 13 marca - 69-latków; od 18 do 20 marca - 67 i 68-latków; od 22 do 24 marca - 65 i 66-latków, a od 25 do 27 marca - 70-latków i osób starszych.

- Szczególnie ważne jest to, by wszyscy, którzy chcą się zaszczepić, skorzystali w pierwszej kolejności ze zdalnych kanałów rejestracji. Tutaj moja prośba i apel do młodszych - pomóżmy naszym seniorom w zarejestrowaniu się na szczepienie - napisał Morawiecki.

Przypomniał, że można to zrobić poprzez stronę internetową www.szczepimysie.pacjent.gov.pl lub przez wiadomość SMS wysłaną na numer 664 908 556 o treści "szczepimysię".

Zaznaczył, że do uzyskania pewnego terminu szczepienia wystarczy kilka informacji - PESEL, numer telefonu czy adres e-mail. Wskazał, że wszelkich informacji udziela także całodobowa infolinia dostępna pod numerem 989.

- Według aktualnych prognoz i harmonogramów dostaw w II kwartale tego roku do Polski ma trafić aż 15 milionów dawek szczepionki - to bardzo optymistyczna wiadomość. Okażmy naszą odpowiedzialność i solidarność wobec Seniorów i pomóżmy im się zaszczepić - zaapelował premier.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy