Morawiecki: Apeluję do całej Izby, by głosować za przyjęciem ustawy

Artykuł
Dziś powiedzmy głośne "tak" dla rozwoju Polski!
Fot. PAP/Rafał Guz

- Dzisiaj pokonajmy nasze podziały, niech to głosowanie będzie ponad podziałami, tu nie chodzi o rację partii politycznej, to głosowanie za Polską Racją Stanu - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas debaty sejmowej nad projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.

Szef rządu mówił, że 17 lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej i dzisiaj trzeba przypomnieć o tym jak bardzo mocno tamta decyzja oparta była o szeroki konsensus społeczny.

- Zbliża się nasza 18. rocznica wejścia do Unii Europejskiej, ale ten egzamin z dojrzałości, ta dojrzałość można powiedzieć, właściwie będzie przetestowana już dzisiaj - powiedział.

Jak mówił, podczas głosowania nad ustawą w sprawie wyrażanie zgody na ratyfikację "będziemy mogli wyrazić swoje mocne +za+ uczestnictwem Polski w Unii Europejskiej, za wykorzystywaniem środków, które są nam przekazywane do dyspozycji, bądź wyrazić wobec tego sprzeciw".

Morawiecki dodał, że już po pierwszych latach transformacji środowiska wywodzące się z NSZZ Solidarność, w szczególności - mówił - z Porozumienie Centrum bardzo mocno wskazywały na to, że UE i NATO to jest nasz kierunek rozwoju i kierunek geopolityki, który musi być przez wszystkie siły polityczne szanowany. Zaznaczył, że te cele bardzo szybko zostały uznane przez wszystkie kluby parlamentarne i przez prawie wszystkie partie.

- To były cele, które nas przez wiele lat, dziesięcioleci łączyły - podkreślił.

- Dziś zatem powiedzmy raz jeszcze głośne tak dla rozwoju Polski, głośne tak dla rozkwitu Polski dzięki środkom unijnym. To duża szansa na szybkie wyjście z pandemii, szybkie wyjście z Covid-19 - oświadczył Morawiecki. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy