MON powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez komisję Millera!

Mateusz Kosiński 21-11-2017, 19:31
Artykuł
Antoni Macierewicz, szef MON
Telewizja Republika

Antoni Macierewicz w rozmowie z Telewizją Republika poinformował, że MON powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez komisję Millera.

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu przedstawiliśmy opinii publicznej stenogramy rozmów członków Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego "wyjaśniających" przyczyny katastrofy w Smoleńsku. 

— W protokole będzie to tak zawarte, jak według naszej procedury, czyli czytając jest i historia razem z faktami, więc tutaj nie ma problemu z ułożeniem tego, według naszego protokołu. Tutaj Chodzi o to, że mamy fakty, czyli mamy ekspertyzę… W ekspertyzie nie jest napisane, nie jest zidentyfikowana ta osoba, więc wprost w tym momencie, no nie możemy stuprocentowo powiedzieć, bo jakby dopiero, znaczy mamy ekspertyzę z CLK i będzie mielimy materiały od Bogusia. I dopiero w analizie po porównaniu tych materiałów stwierdzamy, że to był Dowództwa Sił Powietrznych, pomimo, że to medialnie wybrzmiało lub nie wybrzmiało – mówił jeden z członków komisji. 

– Rzeczywiście w dniu dzisiejszym MON złożył zawiadomienie do prokuratury. Materiał, który zamieściła Telewizja Republika zawierał prawdę. Rzeczywiście jest tak, że członkowie komisji Millera, do prokuratury i sądu będzie należeć stwierdzenie którzy, są odpowiedzialni za poświadczenie nie prawdy w przynajmniej czterech kwestiach – powiedział Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej. 

Więcej w dzisiejszym "Końcu Systemu. Już o 21:30 Dorota Kania pokaże kulisy operacji mającej na celu obciążyć generała Andrzeja Błasika i Lecha Kaczyńskiego odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską. W drugiej części programu mocny wywiad z Jackiem Sasinem, który zdradza nieznane fakty w tej sprawie.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy