Mocny list do Ambasady Federacji Rosyjskiej w Waszyngtonie. "Domagamy się publicznych przeprosin Polaków przez Putina"

Artykuł

W imieniu Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego oraz wszystkich organizacji wchodzących w skład Komitetu, działającego na na terenie USA, jako obywatele Amerykańscy ale również Polscy, zwracamy się do Pana w sprawie ostatnich wypowiedzi prezydenta Władymira Putina, przewodniczącego Dumy Federacji Rosyjskiej , Wiaczesława Wołodina i rzecznika MSZ, Marii Zacharowej.

Wypowiedzi zawierjące oczywiste kłamstwa na temat rzekomego antysemityzmu Polski  w czasie II wojny oraz roli Pana Ambasadora  Polski w Niemczech przed wybuchem tej wojny Józefa Lipskiego.

Wojny, która ZSRR razem z Niemcami rozpoczęła od napaści na Polskę we wrześniu 1939 r.

Polska i naród polski jako kraj okupowany przez Niemcy, jak i przez Rosje w czasie II wojny wykazywali niezwykła odwagę w ratowaniu obywateli polskich i innych państw narodowości żydowskiej, ryzykując własne życie. Nie jest przypadkiem, że w Instytucie Yad Vachem  w Jerozolimie najwięcej drzewek jest poświęconych - ofiarowanych  Polakom. Polakom, którzy oddali własne życie dla ratowania swoich żydowskich braci.

To w Rosji,  tak carskiej jak i komunistycznej, w przeszłości  ale również obecnie dochodziło  i dochodzi to działań i prowokacji  mających na celu dyskryminowanie obywateli pochodzenia żydowskiego . 

To umowa Stalina z Hitlerem doprowadziła do wydania rosyjskich  milionów żydów w ręce Niemców, co doprowadziło do ich śmierci w niemieckich obozach koncentracyjnych rozlokowanych na terenie okupowanej Polski.   Również w ZSRR wyznawcy religii mojżeszowej byli prześladowani i zsyłani do  łagrów  i byli zabijani  przy aprobacie i za zgoda władz, tak zreszta jak i katolicy i wyznawcy innych religii.

Panie Ambasadorze domagamy się stanowczo przekazania tego listu na ręce pana prezydenta Władymira Putina a następnie publicznych przeprosin Polaków za te nikczemne, kłamstwa.

Tadeusz Antoniak

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy