Mocna odpowiedź premiera na kłamstwa Andrei Mitchell! „Polacy i Żydzi byli bestialsko mordowani przez Niemców”

Artykuł
Flickr/Kancelaria Premiera/Public Domain Mark 1.0

„W Polsce okupowanej przez Niemcy nie istniał żaden "polski reżim" – to wielkie niezrozumienie warunków wojny. Zarówno Polacy, jak i Żydzi byli bestialsko mordowani przez Niemców. Polscy żołnierze walczyli każdego dnia II wojny światowej o wolność i życie wszystkich narodów” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Andrea Mitchell z telewizji MSNBC w relacji z Warszawy powiedziała, że podczas powstania w getcie Żydzi „walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Premier Morawiecki jednoznacznie potępił te skandaliczne słowa.

„W Polsce okupowanej przez Niemcy nie istniał żaden "polski reżim" – to wielkie niezrozumienie warunków wojny. Zarówno Polacy, jak i Żydzi byli bestialsko mordowani przez Niemców. Polscy żołnierze walczyli każdego dnia II wojny światowej o wolność i życie wszystkich narodów” – napisał.

Głos w tej sprawie zabrał również prezes IPN. „Mówienie, bądź nawet tylko sugerowanie istnienia reżimu polskiego, który wraz ze zbrodniczą III Rzeszą Niemiecką miał jakoby brać udział w likwidacji getta warszawskiego czy jakiegokolwiek innego getta, jest nie tylko kłamstwem zaprzeczającym powszechnej wiedzy i badaniom najwybitniejszych historyków Holocaustu, ale przede wszystkim jest zniewagą wymierzoną w godność i pamięć o bohaterskich bojownikach oraz wszystkich ofiarach getta warszawskiego”. IPN zapowiedział, że jeśli stacja nie sprostuje słów reporterki, to instytucja wkroczy na drogę sądową.

Źródło: twitter.com/ipn.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy