Młoda Wietnamka wysłała matce dramatycznego SMS-a. Kobieta była wśród 39 ofiar znalezionych w ciężarówce

Artykuł

Przedstawicielka organizacji broniącej praw człowieka z Hanoi przekazała, że 26-letnia Wietnamka mogła być jedną z 39 ofiar, których ciała znaleziono w kontenerze-chłodni w Wielkiej Brytanii. W trakcie podróży młoda kobieta miała wysłać do matki dramatyczną wiadomość.

Jak poinformowała Hoa Nghiem z wietnamskiej organizacji praw człowieka Human Rights Space, wśród 39 ofiar mogła być pochodząca z Wietnamu Pham Thi Tra My.

"W wiadomościach powiedzieli, że wszystkie 39 osób pochodziło z Chin, ale rodzina Tra próbuje zweryfikować, czy wśród nich jest ich córka" - napisała działaczka na Twitterze.

Wyraziła również przypuszczenie, że w ciężarówce mogło być więcej osób pochodzących z Wietnamu.

Według wcześniejszych informacji, podanych przez brytyjską policję, 39 osób, których ciała znaleziono w środę w naczepie ciężarówki na terenie parku przemysłowego w południowo-wschodniej Anglii, było obywatelami Chin. Policja przekazała również, że wśród ofiar jest 31 mężczyzn i osiem kobiet. W środę informowano jedynie o 38 osobach dorosłych i jednym nastolatku, nie precyzując ich płci. 

Hoa Nghiem przekazała również, że w trakcie podróży 26-latka wysłała do swej matki esemesa, w którym skarżyła się, że brakuje jej powietrza.

Według relacji aktywistki, wiadomość została wysłana w czasie, gdy ciężarówka była w trasie z Belgii do Wielkiej Brytanii.

Dokładną przyczynę śmierci każdej z ofiar wskażą dopiero sekcje zwłok.

 
Źródło: RMF 24, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy