Misiło chyba rozwścieczył swoją szefową. Lubnauer zawiesiła go i wnioskuje o jego usunięcie z Nowoczesnej bo...

Artykuł
Telewizja Republika

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oceniła dziś, że działania posła Misiły "niszczą Koalicję Obywatelską". - Zgodnie z decyzją Zarządu zawieszam go w .N i składam wniosek do Sądu Koleżeńskiego o usunięcie go z partii - napisała Lubnauer w mediach społecznościowych. "Piotr Misiło niszczy KO przez swoje osobiste ambicje".

Sprawa rozpoczęła się od wywiadu posła Misiły udzielonego "Rzeczpospolitej".

Poseł ocenił w nim m.in. że Katarzynie Lubnauer jako szefowej partii zabrakło doświadczenia.

- Widać to na każdym kroku. Nie zarządzała nigdy dużymi zespołami ludzi. Nie uczestniczyła w wielopoziomowych, trudnych, procesach. Katarzyna się uczy. Mam nadzieję, że zdąży się nauczyć, zanim będzie za późno - stwierdził Piotr Misiło.

Jego zdaniem Nowoczesna znalazła się w kryzysie, odeszła od pierwotnych postulatów liberalnych. Przekazał także, że wewnątrz partii panuje niezadowolenie z jej rządów.

- Wynik Koalicji Obywatelskiej nie jest zły, ale Nowoczesna nie ma ani jednego przedstawiciela w zarządach sejmików. To absolutna porażka negocjacyjna. Coś poszło źle. Rozmawiamy o tym z Katarzyną - mówił.

W poniedziałek Lubnauer poinformowała na Twitterze, że poseł Misiło został zawieszony i że jednocześnie złożyła wniosek o usunięcie go z Nowoczesnej.

 

 

Źródło: twitter, Rzeczpospolita

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy