Minister Sawicki wiedział, że nie będzie dopłat dla rolników?

Artykuł
WIKIPEDIA/MICHAŁ JÓZEFACIUK/CC BY-SA 3.0 PL

Dziennikarz "Wprost" Mariusz Kowalewski napisał na swoim Twitterze, że minister rolnictwa w rządzie PO-PSL Marek Sawicki już w sierpniu 2015 roku wiedział, że rolnicy nie dostaną dopłat bezpośrednich. – Zawalono system IT – napisał dziennikarz i opublikował zdjęcia pisma wysłanego do ówczesnego prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzeja Grossa.

– W wyniku kontroli zostały stwierdzone nieprawidłowości w zakresie sprawowania przez Pana Prezesa i Kierownictwa Agencji nadzoru nad procesem przygotowania Agencji do realizacji płatności bezpośrednich w 2015 r. (...) Oceniam, że nadzór ten był niedostateczny, w szczególności gdy pojawiły się w Agencji sygnały o problemach w sprawnym wdrażaniu modyfikacji systemu informatycznego – brzmi fragment pisma datowanego na 5 sierpnia 2015 roku.

 

 Przypomnijmy, że kłopoty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z budową systemu informatycznego spowodowały problemy z wypłatami dla rolników w ubiegłym roku. Pomimo tego, że wypłaty bezpośrednie rozpoczęły się, jak zapowiadano 1 grudnia, to nie objęły od razu wszystkich rolników.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy