Minister Maląg przypomina: wnioski o "Dobry Start" można składać do końca miesiąca

Artykuł
Minister Marlena Maląg
PAP

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że wnioski o wyprawkę szkolną z programu "Dobry Start" można jeszcze składać do końca tego miesiąca.

Minister przypomniała, że świadczenie "Dobry start" pierwszy raz wypłacono w 2018 roku. Wyjaśniła, że od początku funkcjonowania tego programu do rodzin trafiło ponad 2 miliardy 600 milionów złotych.

Świadczenie w wysokości 300 złotych, przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 lat. W przypadku dzieci niepełnosprawnych mowa natomiast o wieku 24 lata. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Minister Maląg zwróciła uwagę, że większość rodziców, którzy złożyli wnioski, zrobiła to drogą elektroniczną, co znacznie usprawnia i przyspiesza wypłacanie świadczeń.

- Pokazujemy też, jako państwo, że wiele świadczeń obsługiwanych jest tylko drogą elektroniczną, jak w przypadku bonu turystycznego czy jak było w przypadku dodatku solidarnościowego - zaznaczyła minister.

W tym roku świadczenie "Dobry Start przysługuje 4,5 milionom uczniów. Roczny koszt świadczenia wynosi 1,42 mld złotych.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy