Minister cyfryzacji przypomina: dzisiaj do północy można skorzystać z usługi elektronicznego złożenia wniosku o głosowanie korespondencyjne

Telewizja Republika

Gościem red. Aleksandra Wierzejskiego w programie „Polska Na Dzień Dobry” na antenie Telewizji Republika był Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Na początku minister przypomniał, że dziś do północy można skorzystać z usługi elektronicznego złożenia wniosku o głosowanie korespondencyjne.

 

Czasu coraz mniej, ale jest sposób, by wysłać zgłoszenie w kilka chwil. Wystarczy skorzystać z naszej e-usługi Zgłoś zamiar głosowania korespondencyjnego dla osób głosujących w Polsce. Można ją znaleźć na portalu www.GOV.pl – przypomina minister cyfryzacji Marek Zagórski.

 

Tutaj więcej informacji na ten temat: 

Chcesz głosować korespondencyjnie? To ostatni moment, by to zgłosić

Profil Zaufany pozwala na weryfikację danej osoby i dzięki temu wszelkie takie usługi jesteśmy w stanie realizować - przypomniał minister.

Jesteśmy przygotowani na duże zainteresowanie składaniem wniosków – zwłaszcza dziś w ostatnim dniu. Jeżeli wystąpi najwyższe obciążenie dla serwerów, to jestem przekonany, że jesteśmy dobrze przygotowani, nasze systemy są gotowe – podkreślił.

Od początku tego roku zauważamy wzrost popularności naszych usług. Założono ponad 2 mln profili zaufanych, portal gov.pl stał się jednym z najczęściej odwiedzanych przez Polaków – nadmienił.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy