Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Premier: Dziękuję!

Artykuł
Pielęgniarki i położne zorganizowały z okazji tego dnia protest w Warszawie
Fot. PAP/Mateusz Marek

12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia i podziękował za pracę wszystkim przedstawicielom tych zawodów.

- Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Rok temu, gdy składałem wszystkim przedstawicielom tych zawodów życzenia, nie wiedzieliśmy, jak wymagający będzie to okres. Teraz, gdy dzięki postępującym szczepieniom jesteśmy coraz bliżej powrotu do normalności, widzimy, jak wielką pracę wykonały pielęgniarki i położne w walce z COVID-19. Oby nadchodzący czas przyniósł Wam więcej spokoju i poczucia, że ta wielka próba dla polskiej służby zdrowia jest już w dużym stopniu za nami. Dziękuję! - napisał szef rządu.

Pielęgniarki i położne zorganizowały tymczasem z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych protest w Warszawie. W czasie akcji domagały się godnej płacy i poprawy warunków pracy. Zwracały też uwagę na problemy takie, jak wzrastająca średnia wieku pielęgniarek.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy