Przejdź do treści
09:58 Biznes: Sąd w Liechtensteinie wydał prawomocny wyrok ws. sukcesji w rodzinie Solorzów
09:30 Polska: IMGW ostrzega przed oblodzeniem na południu kraju
09:01 Ukraina: Rosja przeprowadza ataki z użyciem dronów i pocisków manewrujących
08:33 Szef IPN Ukrainy: dobre sygnały podczas spotkania prezydenta Nawrockiego z ukraińską delegacją
08:10 Polska: Kondolencje prezydenta, premiera i ministrów po śmierci górników w kopalni Pniówek
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Merkel w orędziu do narodu: Koronawirus to największe wyzwanie od czasów II wojny światowej!

Źródło: fot. Flickr

Koronawirus w dramatyczny sposób zmienia życie w naszym kraju - oświadczyła w środę kanclerz Niemiec Angela Merkel w orędziu do narodu wyemitowanym w telewizjach i na portalach internetowych.

„To historyczne zadanie - zauważyła Merkel. - Od czasów II wojny światowej nie było wyzwania dla naszego kraju, podczas którego nasza wspólna solidarność byłaby tak ważna".

Szefowa niemieckiego rządu przyznała, że na świecie nie ma jeszcze żadnej skutecznej terapii ani szczepionki przeciwko wirusowi. Dlatego za najlepsze rozwiązanie uważa spowalnianie rozprzestrzeniania się wirusa. „Niemcy mają bodaj jeden z najlepszych systemów zdrowotnych na świecie” - przyznała Merkel. Dodała jednak, że jeżeli liczba zachorowań zwiększy się, również w RFN może dojść do przeciążenia szpitali.

Kanclerz podziękowała pracownikom służby zdrowia, a także pracownikom supermarketów. “Robienie nadmiernych zapasów, tak jakby już nigdy niczego miałoby nie być, jest pozbawione sensu i ostatecznie całkowicie niesolidarne” - zwróciła uwagę. “Trzymajcie się zasad, które zostały wprowadzone na najbliższy okres - zaapelowała do rodaków. - Jako rząd będziemy nieustannie rozpatrywać, co można poprawić, a co może być jeszcze konieczne. Przyznała, że następne tygodnie będą jeszcze trudniejsze, ale nie ma wątpliwości, że kryzys uda się przezwyciężyć. 

W Niemczech odnotowano dotąd 11 145 zakażonych. 28 osób zmarło.

DIe WELT

Wiadomości

Bosak: delegalizacja Konfederacji? To polityczna fantazja lewicy

Poseł PiS Michał Kowalski o skutkach rządów kolacji 13 grudnia: "Te święta będą bardzo drogie"

Wielkie oszustwo OZE i aplikacja widmo - tak rządzi ekipa 13 grudnia!

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

Ks. Bortkiewicz: Adwent zniszczony przez komercję

Rosyjscy generałowie fałszują raporty dla Putina

Wildstein: Polska laboratorium eliminacji opozycji

Prezydent Karol Nawrocki reaguje na tragedię w Kopalni Pniówek. Kondolencje dla rodzin górników

Polska reaguje na zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Wystartowały samoloty, działania prewencyjne

Niemcy są w szoku: Prezydent Nawrocki to polski Trump

Rosja zadziwia na wojnie: konie na froncie, osły w logistyce

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

Holandia: Samochodem wjechała w tłum podczas parady świateł

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

ks. Paweł Rytel-Andrianik

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

ks. prof. Paweł Bortkiewicz

Ks. Bortkiewicz: Adwent zniszczony przez komercję

Putin

Rosyjscy generałowie fałszują raporty dla Putina

Bosak: delegalizacja Konfederacji? To polityczna fantazja lewicy

Michał Kowalski

Poseł PiS Michał Kowalski o skutkach rządów kolacji 13 grudnia: "Te święta będą bardzo drogie"

Wielkie oszustwo OZE i aplikacja widmo - tak rządzi ekipa 13 grudnia!