Media wykorzystały reakcję szwedzkiej ambasady do ataku na Kaczyńskiego. Raporty szwedzkiej policji potwierdzają jego słowa

Artykuł
polisen.se

Główne media wykorzystały wpis ambasady Szwecji w Polsce na Twitterze do zaatakowania Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że raporty szwedzkiej policji potwierdzają słowa prezesa PiS.

– Niech spojrzy choćby na Szwecję – 54 strefy, gdzie obowiązuje szariat i nie ma żadnej kontroli państwa (…) Obawy przed wywieszaniem flagi szwedzkiej na szkołach, tam jest taki obyczaj, bo na tej fladze jest krzyż – mówił podczas sejmowego przemówienia Jarosław Kaczyński.

CZYTAJ TAKŻE:

Na te słowa zareagowała ambasada szwedzka w Polsce. Na jej koncie na Twitterze pojawił się wpis: Istnieje wiele nieporozumień dot. imigracji do Szwecji, m.in kwestii obowiązującego prawa. Wyjaśniamy: w Szwecji obowiązuje szwedzkie prawo.

 

Główne media wykorzystały reakcję szwedzkiej ambasady do zaatakowania i wyśmiania Jarosława Kaczyńskiego za brak wiedzy i kłamstwo. Jednakże okazuje się, że prezes PiS miał rację, z drobną tylko pomyłką. Raport szwedzkiej policji wydany pod koniec ubiegłego roku wymienia 55 stref w 22 miastach, gdzie imigranci rządzą się własnymi prawami.

 12_697

 

Kilka przykładowych map z raportu szwedzkiej policji, które obrazują niebezpieczne strefy w miastach:

SZTOKHOLM:

5

MALMO:

3_670_04

GOTEBORG:

2_670_09

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, polisen.se

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy