Mecz Polska-Anglia. Reprezentacja Polski w osłabionym składzie

Artykuł
Mecz rozpocznie się o 20:45
Twitter/Robert Lewandowski

Reprezentacja Polski zmierzy się na Wembley z Anglią w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Zespół prowadzony przez Paulo Sousę planuje wygrać drugi mecz w historii swoich pojedynków z Anglią.

Do tej pory reprezentacja Polski mierzyła się z Anglią w 19 meczach. Polscy piłkarze wygrali tylko jeden z tych pojedynków. Miało to miejsce w Chorzowie. W 1973 roku kadra prowadzona przez śp. Kazimierza Górskiego wygrała 2:0.

- Historia jest ważna, musimy ją znać, czasem możemy ją wykorzystywać jako motywację, ale dla mnie liczy się teraźniejszość. Mecz z Anglią będzie wyzwaniem, które może pokazać naszą mentalność - mówił Paulo Sousa na przedmeczowej konferencji prasowej.

Będzie to mecz między głównymi kandydatami do wygrania grupy I i bezpośredniego awansu na mundial.

W starciu nie będzie uczestniczył Robert Lewandowski. Kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Lewandowski w spotkaniu z Andorą uszkodził więzadło poboczne w prawym kolanie. Do reprezentacji dołączy Grzegorz Krychowiak.

Każdy z piłkarzy przeszedł test na obecność COVID-19.U Krychowiaka wynik okazał się pozytywny. Jednak ze względu na to, że przechodził on koronawirusa wcześniej, a kolejny test wyszedł negatywny - Grzegorz Krychowiak zagra podczas meczu.

Źródło: gol24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy