Mazurek apeluje do opozycji totalnej. „Pokażcie swój program!”

Artykuł
twitter.com/pisorgpl

– Po raz kolejny okazuje się, że PO nie ma nic do zaoferowania Polakom, że zajmuje się tylko PiS-em i krytyką PiS-u. Ale jeśli zajmują się tylko krytyką, to uczciwość nakazywałaby pokazać obywatelom, co proponują w zamian, jakie mają propozycje w różnych dziedzinach naszego życia społecznego i gospodarczego dla Polaków, jaką mają ofertę, która dla tych Polaków byłaby ofertą atrakcyjną. Dlatego dziś mówimy do totalnej opozycji: pokażcie swój program, jakie macie ten program, pokażcie to, czym chcecie do siebie przekonać Polaków – mówiła podczas konferencji prasowej rzecznik prasowa klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek.

Podczas konferencji prasowej Beata Mazurek zadała Platformie Obywatelskiej cztery pytania:

1. Czy podwyższą Polakom wiek emerytalny, ile lat dłużej będą musiały pracować kobiety i mężczyźni?

2. Czy ograniczą lub zlikwidują program "Rodzina 500 plus"?

3. Czy dalej podtrzymują deklarację o likwidacji IPN i CBA?

4. Czy zgodzą się na przyjęcie imigrantów?

– Jeżeli PO jest poważną partią, aspirującą do tego, by konkurować z nami na programy, powinna na te pytania odpowiedzieć. Powinni powiedzieć Polakom, co zamierzają zrobić, bo w deklaracji programowej PO nie ma odpowiedzi na te konkretne pytania – podkreśliła rzecznik prasowa PiS.

– W demokratycznym państwie konstruktywna opozycja jest solą demokracji. Recenzuje rządzących, ale też stanowi pewną alternatywę i w centrum jej działań powinny być te rzeczy, które są dobre dla obywateli, dla naszych Polaków. Niestety – dziś w Polsce mamy do czynienia z opozycją totalną, która poza totalną krytyką PiS nie chce, nie potrafi lub nie ma nic do zaoferowania Polakom. Swego czasu z wielkim przytupem PO powoływała swój gabinet, który dzisiaj jest gabinetem mało aktywnym, który też nic nie pokazuje Polakom. Z wielkim przytupem rekomendowała też swojego głównego ekonomistę prof. Rzońcę. Liczyliśmy na to, że za tą nominacją pójdą propozycje, konkretne wyliczenia i projekty, które będą alternatywą dla tego, co my realizujemy jako PiS, co będzie alternatywą dla programu, dzięki któremu wygraliśmy wybory – wskazała Beata Mazurek.

 

Źródło: twitter.com/pisorgpl, 300polityka.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy