Marsz niepodległościowy. Są spore utrudnienia w centrum Warszawy

Artykuł
Są spore utrudnienia w centrum Warszawy
Fot. Adam Zawadzki

Policja wstrzymała ruch między pl. Zawiszy, a rondem Waszyngtona w związku z zapowiedzianą przez Narodowców zmotoryzowaną manifestacją. Oprócz pojazdów w marszu uczestniczą także piesi.

- Miasto nie zostało poinformowane o planowanych działaniach, jednak nasza reakcja jest natychmiastowa – po skierowaniu na objazdy pojazdów transportu publicznego na ulice wysłaliśmy informatorów i nadzór ruchu – poinformował stołeczny ratusz.

Przemarsz rozpoczął się na rondzie Dmowskiego o godzinie 14. Odbywa się Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego i Aleją Poniatowskiego do Ronda Waszyngtona, następnie ma przebiegać z powrotem tą samą trasą do Dworca Centralnego.

Zamknięte dla ruchu zostały Al. Jerozolimskie na odcinku: pl. Zawiszy – rondo Waszyngtona.

Ruch tramwajowy został wstrzymany, a autobusy skierowane na objazdy. Aktualnie mieszkańcy mogą skorzystać wyłącznie z metra.

124939757_654674085227054_2363832179177153713_n_670_01

- Na ulice wysłaliśmy informatorów, którzy udzielają pasażerom aktualnych informacji o zmianach w ruchu transportu publicznego. Nasi pracownicy stacjonują m.in. na rondzie Waszyngtona, przy Dworcu Centralnym, na pl. Bankowym, pl. Zawiszy, pl. Konstytucji, stacji metra Politechnika oraz Ratusz-Arsenał. W newralgicznych punktach ustawiliśmy również specjalne radiowozy z nagłośnieniem - podał ratusz.

W związku z utrudnieniami w godz. 8 –24 wprowadzono wzajemne honorowanie wszystkich ważnych biletów ZTM Warszawa, Kolei Mazowieckich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej według następujących zasad:

Bilety ZTM Warszawa honorowane są w pociągach KM na obszarze I strefy biletowej oraz w pociągach ŁKA na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia w obu kierunkach.

Źródło: rp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy