Marian Kowalski kandydatem narodowców na prezydenta

Artykuł
Marian Kowalski
Telewizja Republika

Marian Kowalski będzie kandydować w wyborach prezydenckich w 2015 roku z ramienia Ruchu Narodowego – poinformowały władze tej partii. Silny człowiek na trudne czasy – to jego hasło.

– Sytuacja polityczna w Europie jest mocno niestabilna, dlatego Polska potrzebuje silnego przywództwa. Chcemy silnej prezydentury. Polacy powinni czuć się bezpieczni we własnym państwie – powiedział Kowalski podczas środowej konferencji prasowej w Warszawie.

– Moim priorytetem będzie zapewnienie młodemu pokoleniu możliwości rozwoju we własnej ojczyźnie – dodał. Zwrócił też uwagę na to, że Polska powinna prowadzić suwerenną politykę zagraniczną.

Kowalski był związany z Obozem Radykalno–Narodowym, został jego rzecznikiem. Współorganizował Marsze Niepodległości. Dwukrotnie kandydował na prezydenta Lublina, skąd pochodzi. Jest wiceprezesem Ruchu Narodowego.

W rozdanej mediom informacji można przeczytać, że Kowalski od 16 roku życia uprawia kulturystykę i trójbój siłowy. Pracował jako instruktor sportowy i przy ochronie imprez.

Zapytany o swoją aktualną formę sportową, odpowiedział: "Radzę sobie. Myślę, że jestem w formie. Myślę, że pozostali kandydaci na prezydenta mieliby duże kłopoty w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej, w której musielibyśmy się zmierzyć, łącznie z warcabami".

Do tej pory start w wyborach prezydenckich w 2015 roku zapowiedzieli m.in. Andrzej Duda z PiS i lider Twojego Ruchu Janusz Palikot.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy