Marek Jurek popiera JOW-y. „Dość sterowania wyborami z centrali”
– Dzisiejsza ordynacja wyborcza to mechanizm, który ma zniechęcać Polaków do aktywizacji politycznej – mówi szef Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek w spocie promującym jednomandatowe okręgi wyborcze.
30-sekundowy spot firmowany jest hasłem „Dość sterowania wyborami z centrali”. Marek Jurek tłumaczy w nim, dlaczego opowiada się za wprowadzeniem ordynacji większościowej w wyborach parlamentarnych.
– Wybory większościowe, w jednomandatowych okręgach wyborczych to przywrócenie praw Polakom. Przede wszystkim przywrócenie biernego prawa wyborczego – mówi Jurek. – To wybory, gdzie Polacy zgłaszają kandydatów i Polacy wybierają posłów – dodaje.
Najnowsze
"Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady". IPN przypomina o ważnej rocznicy
Głowy państw jutro w Poznaniu. To tu rozpoczęło się burzenie żelaznej kurtyny
CIONA MUNDIAL CHALLENGE na kanale Youtube Telewizji Republika!