Marcin P. ponownie przed komisją śledczą
Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha jutro byłego prezesa spółki, Marcina P. Przesłuchanie odbędzie się w warszawskim sądzie.
Twórca Amber Gold był już przesłuchiwany w czerwcu. Komisja pracowała wtedy przez 6 godzin. Marcin P. przekonywał, że nic nie jest winien Polakom. – To nie było stado pięciuset baranów, które szło ślepo i wykonywało polecenia – ocenił pracowników swojej spółki finansowej, podkreślając, że nie on jeden powinien zasiadać na ławie oskarżonych.
Nowe światło na sprawę rzucają taśmy z nagraniami rozmów pracowników Amber Gold. Na nagraniach można usłyszeć między innymi jak Marcin P. wraz ze swoją żoną usilnie próbują spieniężyć złoto. Na nagraniach występują również były dyrektor biura bezpieczeństwa Amber Gold Krzysztof Kuśmierczyk oraz były gdański dominikanin Jacek Krzysztofowicz.
Jutrzejsze przesłuchanie ze względu na toczące się postępowanie odbędzie się w siedzibie warszawskiego sądu. Początek zaplanowano na godzinę 12:00.
Najnowsze
Nowacka i jej „polscy naziści” znowu na wokandzie. Sąd rozpozna zażalenie
Są zarzuty ws. śmiertelnego postrzelenia Antoniego Browarczyka sprzed 45 lat. "Zbrodnie okresu PRL-u nie ulegają przedawnieniu"
Rosja to ciągle mentalny ZSRR. Na sztandary znów wraca Dzierżyński