Manfred Weber już straszy PiS-em. I tacy ludzie mieliby rządzić UE?

Artykuł

Kandydat Europejskiej Partii Ludowej na szefa Komisji Europejskiej Manfred Weber w wywiadzie udzielonym "La Repubblica" powiedział, że wyklucza możliwość zawarcia porozumienia i współpracy z włoską Ligą Matteo Salviniego, Prawem i Sprawiedliwością, francuskim Zjednoczeniem Narodowym (AN) i Alternatywą dla Niemiec (AdF). Oto jak niemiecki polityk chce już modelować UE!

W sobotnim wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica" powiedział, że Unia Europejska jest obecnie głęboko podzielona. - Z jednej strony jest nacjonalistyczna prawica, która chce odzyskania suwerenności, a z drugiej - zwolennicy zjednoczonej Europy, którzy chcą kontynuować wspólną drogę - oświadczył Weber. - Po wyborach chcę usiąść do stołu z partiami proeuropejskimi, czyli socjalistami, liberałami i Zielonymi, by dyskutować i szukać kompromisu - zapowiedział.

Następnie Weber oznajmił, że "absolutnie" wyklucza porozumienie z prawicową Ligą Północną wicepremiera Włoch Salviniego. - Tak samo wykluczam jakiekolwiek porozumienie czy współpracę z jego sojuszniczką (Marine - PAP) Le Pen i innymi partiami z ich grupy, w której są przedstawiciele neonazistów. Wykluczam również pracę z (Jarosławem - PAP) Kaczyńskim czy z Alternatywą dla Niemiec - oświadczył Manfred Weber. Dalej zaznaczył: "Gwarantuję, że te partie nie będą miały ważnych stanowisk w Europarlamencie, takich jak funkcje wiceprzewodniczących".

- Wszyscy ekstremiści i nacjonaliści są moimi wrogami. Poza tym, jeśli spojrzymy na programy Salviniego i Kaczyńskiego, nie widzę zaangażowania na rzecz silniejszej Europy" - dodał kandydat EPL. "Uważam, że bardziej ambitna Europa nie jest kompatybilna ze skrajną prawicą, tak jak nie jest ze skrajną lewicą - ocenił Weber.

Oto jacy ludzie popierani są przez polską Koalicję Europejską, czyli partię byłych komuchów i ludzi Schetyny i Tuska. Czy tak ma właśnie wyglądać przyszła Europa, pod rządami takich miernot jak Weber? Miejmy nadzieję, że nie uda się tym ludziom ponownie zdominować struktur europejskich.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy