Małopolska kurator oświaty przestrzega: Ideologia LGBT coraz agresywniej wdziera się do szkół

Artykuł
Youtube/ WydawnictwoBiałyKruk

Małopolska kurator oświaty, pani Barbara Nowak udzieliła wydawnictwu Biały Kruk wypowiedzi na temat koncepcji programów szkolnych oraz ich podstawy ideowej. „LGBT wkracza do szkół”- przestrzega Nowak.

– W prawie polskim wyraźnie zdefiniowane jest, że szkoła, która funkcjonuje, to szkoła oparta o chrześcijański system wartości. I niby wszystko jest jasne i oczywiste. Ale nowe pokolenie nauczycieli wykształconych na wyższych uczelniach, gdzie panuje ideologia nawet nie lewicowa, tylko lewacka, jest już przesiąknięte lewackimi ideologiami, zwłaszcza tą, o której dzisiaj mówimy, czyli bardzo niebezpieczną- mówi pani kurator.

– Wiemy już, że ideologia gender, LGBT, jest niebezpieczna, ponieważ zostało to już sprawdzone na Zachodzie, wiemy, czym skończyła się taka przemiana ludzi na Zachodzie. Tej ideologii podporządkowany jest cały ten region Europy, a do nas ona już bardzo agresywnie wkracza. Przestawienie tego systemu wartości jest ogromne- podkreśla.

– To, co zapisane w prawie, nie jest już tym samym, co przekazywane jest dziś w szkołach. Do szkół w dużej mierze wkracza już dziś ideologia gender i LGBT. I to jest bardzo niebezpieczne- przestrzega Barbara Nowak.

– Wielu nauczycieli, zwłaszcza młodych, zachłysnęło się tymi pięknie brzmiącymi hasłami wolności, równości, niezależności człowieka. Pod hasełkami, że wszyscy powinni się kochać, wszyscy są godni miłości, zapominamy, że w naszej kulturze, filozofii chrześcijańskiej, zapisane są zasady i informacje, których trzeba przestrzegać. Tutaj jednak są one całkowicie odsunięte- podkreśla małopolska kurator oświaty.

Zachęcamy do wysłuchania całej wypowiedzi. 

 

 

 

Źródło: Wydawnictwo Biały Kruk

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy