Malbork: Niemowlę w ciężkim stanie trafiło do szpitala! Rodzice dziecka zostali zatrzymani

Artykuł
pixabay

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niemowlęcia, które z ciężkimi obrażeniami ciała trafiło do szpitala – poinformowała w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Stan dziecka może wskazywać, że padło ofiarą przemocy. Prokuratura wydała nakaz zatrzymania jego rodziców.

W środę wieczorem do Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku  4-tygodniowe niemowlę zostało przywiezione przez rodziców. Na ciele dziewczynki znajdowały się liczne obrażenia, wskazujące że mogło dochodzić do aktów znęcania się nad dzieckiem.

Stan zdrowia dziewczynki jest określany jako ciężki. W nocy została przetransportowana do szpitala Mikołaja Kopernika w Gdańsku, który dysponuje specjalistycznym oddziałem chirurgii dziecięcej. Niemowlę znajduje się obecnie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Jak przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, oprócz świeżych ran lekarze zauważyli na ciele dziecka liczne obrażenia, które powstały wcześniej, o czym powiadomili policję, dlatego zostało wszczęte śledztwo.

Prokurator wydał decyzję o zatrzymaniu rodziców dziecka w celu wyjaśnienia sprawy.

W tej chwili czekam na informację, czy udało się ich już odnaleźć i zatrzymać. Wtedy podejmiemy dalsze czynności – dodała Wawryniuk.

Śledztwo w sprawie tej sprawie poprowadzi Prokuratura Rejonowa w Malborku.

Źródło: niezależna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy