Maląg: Chcemy zapewnić seniorom przestrzeń do integracji i samorealizacji. Rząd czeka na oferty

Artykuł
Aktywność, kontakt z innymi są ważne, osoby starsze nie są wyjątkiem – mówiła Maląg
Fot. Unsplash/Юлія Вівчарик

Ogromnie zależy nam na zapewnianiu osobom starszym dostępu i przestrzeni do integracji i samorealizacji, do szeroko rozumianej aktywności – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W tym kontekście wskazywała na programy „Senior plus” i na nowy Program Wieloletni na rzecz Osób Starszych „Aktywni plus” na lata 2021–2025. Na ich realizację w bieżącym roku przeznaczone zostało 100 mln zł.

– Aktywność, kontakt z innymi, nauka nowych umiejętności, udział w ciekawych zajęciach – to kwestie ważne dla większości z nas, a osoby starsze nie są tu żadnym wyjątkiem – podkreśliła Maląg. – Ogromnie zależy nam na zapewnianiu osobom starszym dostępu i przestrzeni do integracji i samorealizacji, do szeroko rozumianej aktywności – dodała.

Przypomniała, że wciąż trwają nabory ofert do obu programów.

– Budżet programu „Senior plus” w 2021 r. to 60 mln zł, a termin składania ofert upływa 24 marca. Jednostki samorządu terytorialnego mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia nowych i do prowadzenia już istniejących placówek senior plus" – mówiła.

Z kolei nabór ofert w ramach tegorocznej edycji programu „Aktywni plus” trwa do 26 marca. – Do wzięcia jest 40 mln zł, a organizacje pozarządowe oraz podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych mogą otrzymać dofinansowanie projektów w kwocie od 25 tys. zł do nawet 250 tys. zł – tłumaczyła Maląg.

– Jest więc o co zabiegać. Gorąco zachęcam do składania ofert – powiedziała.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy