Mała kolczatka ucieka przed ptakami, wpada z drzewa i trafia prosto pod opiekę australijskiego zoo

Artykuł
baubau/ zdjęcie ilustracyjne
wikipedia.org

Szczęśliwa kolczatka, która przeżyła atak ptaków, spadła z drzewa i trafiła niemalże prosto pod opiekę pracowników z australijskiego zoo. Teraz maluch stawia pierwsze kroki, opiekunowie zoo w Australii karmią ręcznie młodego ssaka.

W zeszłym miesiącu do zoo w Sydney przyniesiono młodą kolczatkę po tym, jak spadła z 4 m (13 stóp) z drzewa na balkon, unikając śmierci.

- Historia jest taka, że ludzie siedzieli na swoim balkonie pewnego miłego popołudnia i usłyszeli ten łomot, spojrzeli w dół i zobaczyli to małe cudo na balkonie - powiedziała starszy opiekun Taronga Zoo Sarah Male.

Po rekonwalescencji ten mały zwierz przybrał na wadze i zaczął rozwijać futro - powiedziałaMale.

-Chociaż puggle poprawia się każdego dnia, jest wciąż bardzo młody i na wolności nadal byłby zależny od mamy, więc będzie wymagał stałej opieki przez kilka następnych miesięcy - skomentowała Male

- Przez lata w zoo hodowałam wiele zwierząt, ale taka młoda kolczatka to nowe doświadczenie.

Kolczatka pozostanie w szpitalu Taronga Zoo Wildlife Hospital, dopóki nie wyrosną jej kolce i nie będzie mógła się sama wyżywić. Kolczatki i dziobaki to jedyne dwa gatunki należące do mono termalnego rzędu ssaków składających jaja. Ich młode są znane jako puggles.

Źródło: Retures

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy