Macierewicz: Wojska specjalne otrzymają śmigłowce Black Hawk produkowane w Mielcu

Artykuł
wikipedia/BlackHawk

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział podczas wizyty z zakładach zbrojeniowych w Mielcu, że jeszcze w tym roku zostaną dostarczone polskiej armii śmigłowce wielozadaniowe Black Hawk.

"Po dzisiejszej rozmowie z panem prezesem jestem pewien, że jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się rozmowy, a w tym roku uzyskają swoje zwieńczenie. W tym roku również pierwsze śmigłowce zostaną dostarczone" - powiedział Antoni Macierewicz.

Podczas wizyty w Mielcu, minister podkreślił fakt, że podpisanie umowy z MON świadczy o ogromnym potencjale jakim dysponują rodzime zakłady zbrojeniowe.

W tym samym czasie Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku do komisji obrony narodowej w sprawie zakończenia negocjacji ze stroną francuską o zakup Caracali.
"Złożymy wniosek do komisji obrony narodowej o nadzwyczajne posiedzenie w sprawie negocjacji z francuskim koncernem po to, żeby posłowie mogli poznać szczegóły tych negocjacji, mogli wyrobić sobie w tej sprawie zdanie" - zapowiedział Cezary Tomczyk.


Źródło: wiadomosci.onet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy