Macierewicz: Nie ma rzeczy ważniejszej niż niepodległość państwa polskiego

Artykuł
Twitter@mon_pl

Dzisiaj żołnierz polski, polska armia przedkłada i mówi do narodu: pamiętajcie, nie ma rzeczy ważniejszej niż niepodległość państwa polskiego – mówił podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i 96. rocznicy Cudu nad Wisłą minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Podczas uroczystości na Placu Józefa Piłsudskiego minister wręczył wyróżnienia i medale zasłużonym żołnierzom i pracownikom wojska. Wygłosił również przemówienie.

– Nie byłoby Polski niepodległej na mapie, gdyby nie żołnierze ‘20 roku. Nie byłoby Polski niepodległej na mapie, gdyby nie bohaterski czyn księdza Skorupki. Nie byłoby Polski niepodległej na mapie, gdyby nie geniusz Józefa Piłsudskiego.
I to, że niepodległość  dla nich była najważniejsza, że przed wszystkimi wartościami, przed wszystkimi różnicami i ponad własnymi słabościami, stawiali sobie niepodległość własnej Ojczyzny, niepodległość Rzeczpospolitej, niepodległość Polski. To jest głównym przesłaniem, które dziś żołnierz polski, polska armia przedstawia, przedkłada i mówi do narodu: nie ma rzeczy ważniejszej niż niepodległość państwa polskiego – mówił na Placu Piłsudskiego Antoni Macierewicz.

Szef MON zwrócił się także do tych, którzy dziś zostali wyróżnieni. Podkreślił, że muszą oni pamiętać o ciążących na nim obowiązku i wyzwaniu "tych żołnierzy, którzy przed 96 laty rzucili swój życia los na stos". Wskazywał, że w każdym momencie służby muszą być świadomi, że są żołnierzami Wojska Polskiego i że nie ma zajęcia bardziej chwalebnego niż życiem i bronią służyć swojej ojczyźnie, służyć zgodnie z najwyższymi wartościami: Bóg, honor i Ojczyzna.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy