Macierewicz: mieliśmy do czynienia z zamachem. Potrzebne nowe śledztwo

Artykuł
Antoni Macierewicz
wikimedia.org

- Materiał dowodowy zgromadzony przez komisję, którą kieruję, jednoznacznie wskazuje na silne przesłanki o tezie, że mieliśmy do czynienia z zamachem – powiedział w PR24 Antoni Macierewicz. Dodał, że Polska powinna zwrócić się do Federacji Rosyjskiej o podjęcie nowego śledztwa w sprawie zamachu.

- Koalicja została bardzo mocno nadszarpnięta przez decyzje jakie nasi koalicjanci podjęli w ostatnim głosowaniu – powiedział Antoni Macierewicz w PR24. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że większą rysą była postawa wicepremiera Jarosława Gowina związana z wyborami prezydenckimi, bo na skutek jego ówczesnego działania wybory musiały zostać przesunięte, co odbiło się w sposób niesłychanie istotnym na przebiegu wyborów prezydenckich. 

Ustawa dezubekizacyjna

Były szef MON wspomniał podczas rozmowy o ostatnim wyroku wydanym przez sędziego Józefa Iwulskiego dotyczącym ustawy ws. ustawy dezubekizacyjnej, mówiąc, że służby w czasie PRL działały na korzyść sowieckiego okupanta. Zdaniem Antoniego Macierewicza decyzja SN to zakwestionowanie dorobku niepodległościowego ostatnich lat. Ludzie SB zostali przywróceni do uprzywilejowanego stanu. Dziwię się, że tak się o tym w mediach milczy. Państwo polskie nie może zaakceptować takiego rozstrzygnięcia - kończy Macierewicz. 

Rekonstrukcja rządu

Wracając do tematu rekonstrukcji rządu Antoni Macierewicz powiedział, że nie sądzi, aby doszło do przyspieszonych wyborów. Podejmowanie teraz jednoznacznych ocen tej sytuacji jest przedwczesne, choć pewne tendencje będą determinowały przebieg wydarzeń - powiedział Macierewicz.

 

 

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy