Macierewicz: mamy do czynienia z atakami, których celem jest zniszczenie naszej świadomości narodowej

Artykuł
Antoni Macierewicz
TV Republika

Antoni Macierewicz jako gość Polskiego Radia 24 mówił dziś na antenie o zniszczeniu pomnika smoleńskiego, praworządności oraz powiązaniach z Unią Europejską w tej kwestii.

- Niestety to proces, który trwa od dłuższego czasu. Zaczęło się od ataku na figurę Chrystusa Króla, następnie doszło do ataku na pomnik Anny Walentynowicz, który zdewastowano - mówił w odniesieniu do zdewastowania pomnika smoleńskiego, na którym napisano: "Aborcja jest OK".

- Mamy do czynienia z symbolicznymi atakami, których celem jest zniszczenie naszej świadomości narodowej, świadomości społecznej. Temu muszą przeciwstawić się odpowiednie służby. Najważniejsza jest jednak reakcja społeczna, że nie ma na to zgody - dodał.

Były minister obrony narodowej odniósł się także do kwestii budżetu Unijnego na przyszły rok:

- Dochodzi do przygotowania zewnętrznej ingerencji w nasze życie polityczne, są dążenia do ograniczenia, bądź wręcz podważenia polskiej niepodległości. Kropką nad "i" jest próba narzucenia Polsce stałego mechanizmu ingerencji zewnętrznej w praworządność - mówił.

- Jeśli sądownictwo, wymiar sprawiedliwości miałyby być pod kuratelą urzędników brukselsko-niemieckich, to oznaczałoby to, że rezygnujemy z niepodległości - podkreślił.

Macierewicz wyraził również, że zgadza się ze słowami premiera Orbana, który wprost i jasno powiedział, że "wprowadzenie mechanizmu forsowanego przez Niemcy w Unii Europejskiej, to budowa na nowo Związku Sowieckiego".

Były szef MON wypowiadał się również o uchyleniu immunitetu dla sędziego Tulei:

- Sędzia Tuleya, będąc polskim obywatelem, ma obowiązek podporządkowania się polskiemu prawu. Mimy o Targowicy, a są to najczęściej ludzie, którzy mają związki z byłym aparatem sowieckiej bezpieki, aparatem komunistycznym, który trzymał Polskę przez dziesięciolecia w zależności od Sowietów po II wojnie światowej - dodał na koniec rozmowy Antoni Macierewicz.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy