Łukasz Szumowski: Nigdy nie mówiłem, że mamy koniec epidemii

Anna Kłossowska 18-08-2020, 13:15
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z portalem TV Republika
Portal TV Republika

Dopóki mamy wystarczającą liczbę respiratorów i wydolne szpitale to, dopóty 800 zakażeń dziennie w 38 milionowym kraju to jeszcze nie jest sygnał katastrofy, ale na pewno jest to sygnał alarmujący – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z portalem TV Republika.

Obecna sytuacja pandemiczna nad Wisłą była tematem krótkiej rozmowy, jaka portal TV Republika przeprowadził z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Oto pytania, jakie zadaliśmy naszemu Rozmówcy:

- Aktualny bilans Covid-19 w Polsce to blisko 1900 zmarłych i ponad 57 tys. zakażonych, a krzywa zachorowań znów rośnie. Na jakim więc etapie pandemii jesteśmy teraz skoro w lipcu "odtrąbiliśmy" praktycznie koniec epidemii?

- Jesienią spodziewana jest druga fala pandemii, a jednocześnie, jak co roku sezonowa grypa Wspominał Pan niejednokrotnie, że resort prowadzi już przygotowania pod tym kątem. Na jakim są etapie i na czym polegają?

Większy wywiad w ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim autorstwa red. Sakiewicza można przeczytać w najnowszym wydaniu Gazety Polskiej.

Źródło: Anna Kłossowska/TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy