Lewandowski donosi na Polskę do UE, mocna reakcja europosłów PiS

Artykuł
fot: wikimedia commons

Eurodeputowany Janusz Lewandowski (PO) w trakcie debaty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w sprawie Polski, donosi na swój kraj i krytykuje obecną sytuację. Wytknął temat samospalenia Piotra S., a także wycinkę w Puszczy oraz rzekomy neonazizm.

Portal niezalezna.pl przekazuje komentarze innych europosłów na temat przemówienia Lewandowskiego. Poseł Zdzisław Krasnodębski podsumował je jako bezwstydne. Z kolei prof. Legutko, powiedział o obsesji europosłów na temat polskiego rządu.

Głos w debacie zabrał również Frans Timmermans, który powiedział:

„Władze Polski powinny przywrócić niezawisłość Trybunału Konstytucyjnego jako strażnika polskiej konstytucji. Powinny też dostosować prawo o sądach powszechnych do prawa unijnego „

Prof. Legutko, komentując wypowiedzi antypolskich europosłów stwierdził że „To jakaś antypolska orgia!”

Europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska skomentowała w rozmowie z Polskim Radiem "Ja tę debatę odbieram jako bezprzykładną walkę z konserwatywnym rządem w Polsce. Totalna opozycja skutecznie jak widać próbuje zaangażować zagranicę do walki z demokratycznie wybranym rządem w Polsce . Na Twitterze napisała, że Lewandowski swoją wypowiedzą przekroczył granicę bezwstydu:

 

Wcześniej napisała, ze wstydzi się za Lewandowskiego

 

 

Ryszard Czarnecki skomentował, że Debata na temat  Polski, w PE w Strasburgu to lawina demagogii i antypolski bełkot oraz ucieczka przedstawicieli krajów Europy Zachodniej od własnych poważnych problemow...

 

Beata Gosiewska, eurodeputowana z PiS napisała: 

Źródło: niezależna.pl, twitter, polskieradio

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy