L. Sankowska-Grabczuk: Życie poczęte to nie tylko sprawa kobiety, ale całej rodziny

Życie poczęte (grafika poglądowa)
pxhere.com

Gościem Adriana Stankowskiego w programie "Republika po południu" była dziś Lidia Sankowska-Grabczuk, rzecznik Narodowego Marszu Życia. Tematem rozmowy były protesty kobiet oraz ich postulaty.

Rzecznik Narodowego Marszu Życia skomentowała postulat o aborcji na żądanie do 9 miesiąca ciąży.

- Trudno to wszystko skomentować, to miszmasz i bełkot, te wszystkie postulaty razem, w jednym worku. Zwłaszcza, że te postulaty przedstawiają te same osoby, które razem od lat krzyczały "Konstytucja, a teraz nie mogą jakoś respektować orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Skomentowała także rolę kobiet i mężczyzn w odniesieniu do aborcji.

- To, że to są postulaty wszystkich kobiet, to jest kłamstwo. Środowisko pro life przecież skupia wokół siebie zarówno wiele mężczyzn, jak i kobiet. [...] Poza tym kwestia aborcji dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W zabiegach aborcji ginie mnóstwo dziewczynek i chłopców, poza tym każde poczęte dziecko ma i ojca i matkę i każdy rodzin ma prawo wypowiadać się w kwestii tego życia i brać za nie odpowiedzialność. To jest wiec kwestia całej rodziny.

Dodała, że najważniejsze jest wypracowywanie projektów pomocowych dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. 

My pracujemy nad projektami o większe wsparcie i pomoc dla osób z dziećmi niepełnosprawnymi.
Szkoda tu czasu na strajki uliczne i protesty polityczne. [...] Całe rodziny powinny być otaczane opieką, to jest teraz podstawa do działania. Apeluję do wszystkich pań z protestów i do Prezydenta: jest Konstytucja, jest orzeczenie Trybunału, skupmy teraz nasze siły, by konsekwencją tej decyzji było wsparcie dla osób z dziećmi z niepełnosprawnościami.

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy