Kwiatkowski: jest szansa, by we wtorek w porozumieniu przyjąć finalną wersję ustawy ws. wyborów

Artykuł
PAP/Radek Pietruszka

Jest szansa, aby we wtorek w porozumieniu przyjąć finalną wersję ordynacji wyborczej - powiedział PAP przewodniczący senackiej komisji ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski.

W czwartek trzy połączone komisje senackie - praw człowieka, praworządności i petycji, samorządu terytorialnego i administracji państwowej oraz ustawodawcza pracowały przed ponad sześć godzin nad ustawą o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., z możliwością głosowania korespondencyjnego.

Kwiatkowski w rozmowie z PAP pozytywnie ocenił prace połączonych komisji. "Uważam, że to była bardzo merytoryczna dyskusja z udziałem zewnętrznych ekspertów, z udziałem instytucji, Państwowej Komisji Wyborczej, Rzecznika Praw Obywatelskich. Jestem zbudowany tym, w jaki sposób senatorowie nad tym projektem pracowali" - powiedział.

"Jest na to szansa, że we wtorek w porozumieniu wszystkich klubów i kół w Senacie przyjęlibyśmy finalną wersję ordynacji. To jest najlepszy scenariusz, bo nie sztuka wybrać, ale sztuka wybrać dobrze w taki sposób, żeby ten mandat przyszłego prezydenta nie był podważony" - podkreślił przewodniczący senackiej komisji ustawodawczej

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy