Kurier rozwoził przesyłki. Miał 3,3 promila

Artykuł
Za kierownicą siedział 35-letni łodzianin. Tłumaczył się problemami osobistymi
Fot. Policja

3,3 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego, który przewoził przesyłki kurierskie. Informację o nim przekazał policji zaniepokojony świadek. 35-latek został zatrzymany przez policjantów z drogówki.

27 kwietnia około godziny 13:20 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wpłynęło zawiadomienie, że kierowca jednej z firm kurierskich najprawdopodobniej prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości. W swoim zgłoszeniu świadek wskazał elementy charakterystyczne pojazdu, a także kierunek, w którym może się poruszać. We wskazany rejon pojechał patrol policjantów z łódzkiej drogówki.

Za kierownicą siedział 35-letni łodzianin. Alkosensor wskazał aż 3,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. W rozmowie z mundurowymi 35- latek tłumaczył swój stan problemami osobistymi. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi powiatu łęczyckiego uprawnienia do kierowania pojazdami, a furgon z przesyłkami przekazali wskazanej osobie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 35-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.

Źródło: Policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy