Kukiz’15 wystartuje z list PSL. Rzymkowski: dla mnie był to sojusz totalnie nie do pogodzenia!
Dla ruchu antysystemowego, który mówił o zmianie konstytucji, o walce z układami, nepotyzmem nie ma nic w PSL. Dziwię się, że z taką formacją Paweł Kukiz zdecydował się startować, ale to już jego sprawa - powiedział na antenie Telewizji Republika Tomasz Rzymkowski, poseł PiS.
Kukiz'15 i PSL podpisały w czwartek porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Budujemy racjonalne centrum - oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz; Paweł Kukiz mówił, że jego ruch i ludowcy wspólnie doprowadzą do powstania w Polsce opcji centrowej, która skończy z partyjniactwem.
– To było wiadome, albo Konfederacja albo PSL – nie wiem co gorsze. Wczoraj to się stało. Dla mnie był to sojusz totalnie nie do pogodzenia i nie dałbym rady startować list PSL – mówił na Tomasz Rzymkowski.
– PSL od 1989 roku 5-ciokrotnie współrządziło Polską. (…) PSL jest kontynuatorem komunistycznego ZSL-u.
– Dla ruchu antysystemowego, który mówił o zmianie konstytucji, o walce z układami, nepotyzmem nie ma nic w PSL. Dziwię się, że z taką formacją Paweł Kukiz zdecydował się startować, ale to już jego sprawa.
– Myślę, że dziś również niejeden poseł odejdzie z Kukiz’15, jestem ciekaw czy to będzie jeszcze klub czy może już koło, albo dojdzie do fuzji. Dziwie się wielu osobom. Byłem zwolennikiem, aby Paweł Kukiz dogadał się z PiS. Niestety po jednym spotkaniu stało się jak stało. Skandaliczne wpisy lidera Kukiz’15, które każdy pamięta i które były nie na miejscu – ocenił Rzymkowski.
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że złoży w piątek rezygnację z pełnionej funkcji w związku z informacjami o jego lotach służbowych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński na briefingu mówił, że nie doszło w przypadku Kuchcińskiego do złamania prawa i przypomniał zapowiedź o uregulowaniu sprawy lotów.
– Ja tutaj nie widzę żadnego złamania przepisów. Wsłuchuję się dokładnie w słowa opozycji totalnej. (…) Problemem była tutaj polityka informacyjna. Wsłuchujemy się w głos wyborców i jeśli oni oczekują dymisji Marszałka Kuchcińskiego to tak się stało – tłumaczył poseł Rzymkowski.
Zaznaczył, że marszałek był tą osobą, która łagodziła obyczaje i docenia jego pracę.
Jego zdaniem trzeba te kwestie uregulować prawnie, aby nie było niedomówień i frustracji wśród społeczeństwa.
– Kazus Marszałka nie jest aż tak bulwersujący, jak miało to miejsce wcześniej. Hipokryzja PO… - dodał.
Najnowsze
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź