Kukiz po zamachach w Stambule: Wyciąć w pień swołocz, albo zamknąć w rezerwatach

Artykuł
Flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Paweł Kukiz na swoim koncie na Facebooku w ostrych słowach skomentował ostatni zamach terrorystyczny na międzynarodowym lotnisku w Stambule. "Wiem... Nie powinienem... Tak nie wypada i można inaczej powiedzieć... Ale ja nie chcę inaczej mówić...Albo w pień tę swołocz trzeba wyciąć albo zamknąć w jakimś ściśle chronionym rezerwacie... I niech się tam między sobą wysadzają w wojnie o to czyj Allah lepszy. Amen" – napisał lider Kukiz'15.

Wczoraj wieczorem na międzynarodowym lotnisku Ataturka w Stambule doszło do dwóch eksplozji i strzelaniny. Jak podają władze, co najmniej 41 osób zginęło, a około 240 zostało rannych. Wśród ofiar jest wielu obcokrajowców, ale jak podało MSZ w Warszawie, nie ma Polaków. CZYTAJ WIĘCEJ

 Do ataku nie przyznała się jeszcze żadna organizacja terrorystyczna, ale władze wskazują na dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. Zwalczająca turecki rząd Partia Pracujących Kurdystanu odcięła się już od ataku i poinformowała, że jej członkowie atakują wyłącznie żołnierzy, a także nie korzystają z zamachowców-samobójców.
 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy