Kukiz ostrzega opozycję: trzeba pamiętać, że Donald Tusk wcześniej obecnego lidera PO mocno przeczołgał

Artykuł
Wikimedia Commons

– To ma być Europa Ojczyzn. Nie możemy być niewolnikami dwóch mocarstw: Francji i Niemiec – wskazał Paweł Kukiz w Polskim Radiu 24.

Kukiz wskazał, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego liczy na współpracę z Ruchem Pięciu Gwiazd. – Mam nadzieję, że cała Europa się zmieni, wtedy gdy do europarlamentu dostanie się Kukiz’15, Ruch Pięciu Gwiazd oraz kilka partii antysystemowych z Chorwacji, Grecji, Finlandii. W tej chwili wicepremier Luigi Di Maio rozmawia z częścią ruchu "żółtych kamizelek" – tłumaczył.

– Bardzo nam zależy na utrzymaniu Unii Europejskiej. Listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego przedstawimy na początku przyszłego tygodnia – zapowiedział.

Odniósł się też do zapowiedzianej przez Donalda Tuska inicjatywy nt. powołania ruchu obywatelskiego. – Cwany gapa to Donald Tusk. To człowiek, który tolerował totalną demoralizację w Platformie Obywatelskiej. Finałem były rozmowy "u Sowy". W pewnym momencie został ewakuowany do Brukseli. Grzegorz Schetyna uratował "strzępy PO". Trzeba pamiętać, że Donald Tusk wcześniej obecnego lidera PO mocno przeczołgał – mówił.

Źródło: Polskie Radio 24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy