Kukiz: Komorowski wykorzysta kryzys na Śląsku w kampanii. Nie wierzę, że stoi po stronie interesu obywatelskiego

Artykuł
telewizja republika

– Gdzie Pan był, Panie Prezydencie, jak Pańscy partyjni (niegdyś, bo teraz Pan jest przecież bezpartyjny) koledzy wrzucali na stanowiska prezesowskie w spółkach węglowych swoich kumpli? I namnożyli tych prezesur jak Kwaśniewski z Tuskiem generałów... Z kolosalnymi honorariami, odprawami i limuzynami niewiele różniącymi się (w sensie wartości) od tego Pańskiego dziś Cadillaca? – napisał na swoim facebooku Paweł Kukiz

Według Kukiza prezydent ponaglając Kopacz ws. zajęcia stanowiska co do sytuacji w górnictwie „gra kopalniami o kolejną kadencję”.  Pyta prezydenta, gdzie był „jak "zarządzaniem"  rujnowano  przemysł górniczy???

"Prokuratura, zadecyduje tak jak zechce Jedynie Słuszna Partia"

Według Kukiza nie ma sprawiedliwości w naszym kraju. Dla potwierdzenia swoich spostrzeżeń podaje przykład doradcy prezydenta – Piróga – który jak pisze, zadłużył Centrum Zdrowia Dziecka na 280 mln zł , po czym zajął stanowisko u prezydenta. Poruszył również sprawę OLT i syna byłego premiera Tuska. "Niech Pan sobie przypomni, co oświadczyła Prokuratura po postępowaniu w sprawie Tuska juniora. Na wszelki wypadek ja przypomnę. W skrócie. Prezes Portu Lotniczego w Gdańsku nie widział szkody w działaniach Michała Tuska. I Prokuratura- opierając się na zeznaniu prezesa- stwierdziła, że..... skoro nie ma szkody to nie ma przestępstwa... "– opisał.

"GDZIE JEST PAŃSKA ODPOWIEDŹ"

Kukiz pyta prezydenta, gdzie ten był zanim górnicy zaczęli protest. " Czy Pan pamięta, gdzie Pan był wtedy ? Czy też jak na przesłuchaniu w sprawie WSI (które widziałem dzięki telefonowi komórkowemu TV Republika bo mainstream był skupiony na "sałatce Pawłowicz") Pańska pamięć "jak każdego może zawodzić" ?"  – czytamy.


„Nie wierzę,że stoi Pan po stronie interesu obywatelskiego”

Zdaniem Kukiza Komorowski będzie chciał wykorzystać kryzys na Śląski przy wyborach prezydenckich. "Mam prawo absolutnie nie wierzyć w to, że stoi Pan po stronie interesu obywatelskiego. Mam podstawy by przypuszczać, że dziś w rzeczywistości broni Pan pozycji części swoich partyjnych (kiedyś) kolegów " – napisał.

„Czy tych Dziesięciu z Wujka zginęło nadaremnie?”

Kukiz opisał sytuację żon górników, z którymi rozmawiał dzisiaj w czasie mszy świętej przed kopalnią.
"Dla ich Rodzin cała sytuacja to być albo nie być. Łzy w oczach. Boże.... Czy tych Dziewięciu z Wujka zginęło nadaremnie??? Zginęli po to, aby cwaniaki po ich trupach doszły do władzy, przeżarły trud całych pokoleń, zrujnowały przemysł górniczy i dziś -nie dość, ze nie ponoszą za to odpowiedzialności- wyrzucały ludzi na bruk???" – zapytał.

"Niech Pan już lepiej tam zostanie i gra w tej Orkiestrze"

Odniósł się do nieobecności Komorowskiego na Śląsku. "Pan jest w Warszawie i wynajmuje limuzynę jako podwykonawca Owsiaka w WOŚP. Niech Pan już lepiej tam zostanie i gra w tej Orkiestrze. Do końca świata i jeden dzień dłużej. Bo śmiertelnym grzechem jest prostym, zwykłym ludziom dawać „niespełnialną” nadzieję, Panie Prezydencie Wszystkich Polaków..." – napisał.

 

 
Post użytkownika Paweł Kukiz.

Źródło: facebook.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy