Kubacki o wygranej i narodzinach córki: ojcostwo dodaje werwy
Dawid Kubacki zwyciężył w Garmisch-Partenkirchen. W konkursie Turnieju Czterech Skoczni Kubacki pobił rekord skoczni i oddał skok na odległość 144 metrów. Kilka dni temu skoczek po raz pierwszy został ojcem.
Kubacki na półmetku zawodów w niemieckiej miejscowości zajmował drugie miejsce po skoku na odległość 139 metrów. W drugiej serii pofrunął na 144. metr i pobił rekord skoczni. W konkursie wyprzedził prowadzącego po pierwszej serii Norwega Halvora Egnera Graneruda.
W środę Dawid Kubacki został ojcem. Zdaniem skoczka narodziny córki Zuzanny przyczyniły się do jego zwycięstwa.
- Na pewno ojcostwo dodaje werwy, energii życiowej. To radosny etap w życiu. Cieszę się, że tę radość pokazałem na skoczni - powiedział Kubacki.
Skoczek nie chciał zdradzić swojej tajemnicy sukcesu.
- Nie chcę podawać rozwiązania rywalom - odparł.
Sukces w Garmisch-Partenkirchen pozwolił Kubackiemu awansować na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej TCS.
Najnowsze
Nie poznamy treści aneksu do raportu z likwidacji WSI? Przez Tuska [SONDA]
Viki Gabor przerwała milczenie po aferze wokół Eurowizji. „Tyle osób we mnie zwątpiło”
Znany streamer doświadcza prześladowań, jak ludzie Republiki. Służby i prokuratura rozczarowują