Przejdź do treści
23:45 Sejm uchwalił ustawę, która ma pozwolić na obniżenie cen prądu dla gospodarstw domowych w IV kwartale
23:41 W wyniku paniki po trzęsieniu ziemi w Stambule do szpitali trafiło 151 osób
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizja Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie W czwartek (24 kwietnia) o godz. 12:00 na dziedzińcu Zamku w Bytowie odbędzie się spotkanie z obywatelskim kandydatem Karolem Nawrockim
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, 24 kwietnia, g. 17, Aula Solidarności ul. Łódzka 8/12, Częstochowa
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Nysa zaprasza na obchody upamiętniające 20 rocznicę śmierci i 105 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, 26 kwietnia, g. 13.30, Nyski Dom Kultury - Konferencja wraz koncertem muzyków i uczniów. Obchodom towarzyszy wiele wydarzeń
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Filadelfia zaprasza na obchody Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Zbrodni Katyńskiej, 27 kwietnia, g. 11 AM, Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, 654 Ferry Rd, Doylestown, PA 18901
17:11 Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego są zaproszeni na sesję Rady Miejskiej, 25 kwietnia o godz. 9 w sali Urzędu Miasta, na której ma być rozpatrywana uchwała sprzeciwiająca się powstaniu Centrum Integracji Cudzoziemców w Piotrkowie Trybunalskim
Zmiana terminu manifestacji Ze względu na śmierć Papieża Franciszka i uroczystości pogrzebowe 26.04, manifestacja przeciwko nielegalnej migracji zostaje przeniesiona na 10.05. Początek o 12:00 na Rondzie Dmowskiego, zakończenie przed KPRM w Al. Ujazdowskich
Wydarzenie 27 kwietnia 2025 r. (niedziela) o godz. 12:00, w hali EXPO Łódź, Aleje Politechniki 4 w Łodzi, odbędzie się konwencja kandydata na Prezydenta RP Karola Nawrockiego
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Wydarzenie Stowarzyszenie "Parafiak" zaprasza 30 kwietnia na uroczystości rocznicowe - 85-lecia zbrodni katyńskiej i 15-lecia tragedii smoleńskiej. Wydarzenie odbędzie się na Skwerze Katyńskim w Marcinkowicach (Małopolska). Początek o godz. 9
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Kto stoi na czele rankingu zaufania? Zobacz najnowszy sondaż

Źródło: Twitter

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 56 proc. badanych, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu – 54 proc., a ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu - 53 proc. – wynika z sondażu CBOS. Największą nieufnością obdarzani są: Małgorzata Kidawa-Błońska (48 proc.) oraz Jarosław Kaczyński (47 proc.).

Z badania przeprowadzonego na przełomie maja i czerwca wynika, że Andrzejowi Dudzie ufa 56 proc. ankietowanych, (spadek o 6 pkt. procentowych w porównaniu do marca). Nieufność w stosunku do głowy państwa deklaruje 33 proc. badanych (wzrost o 4 pkt. procentowe).

Drugie miejsce w rankingu zaufania należy do premiera Mateusza Morawieckiego, którego zaufaniem obdarza 54 proc. badanych (spadek o 5 pkt. procentowych). Nie ufa mu 34 proc. ankietowanych (wzrost o 4 pkt. procentowe).

Trzecie miejsce przypada ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu, któremu ufa 53 proc. respondentów (wzrost o 7 pkt. procentowych); nieufność względem niego wyraża 25 proc. badanych (wzrost o 14 pkt procentowych).

Na czwartym miejscu znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński, któremu ufa 40 proc. badanych (spadek o 5 pkt. procentowych), a nie ufa 47 proc. (wzrost o 3 pkt. procentowe).

Pierwszą piątkę polityków obdarzonych największym zaufaniem zamyka minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, z 39 proc. zaufaniem (spadek o 5 pkt. procentowych), nie ufa mu 40 proc. (wzrost o 2 pkt. procentowe).

Na kolejnym miejscu znalazł się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który może liczyć na 38 proc. zaufania (spadek o 4 pkt. procentowe). Nieufność w stosunku do niego wyraziło 28 proc. respondentów (wzrost o 8 pkt. procentowych).

Zaufanie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek wyraziło 32 proc. badanych (spadek o 1 pkt. procentowy); nie ufa jej 26 proc. ankietowanych (wzrost o 8 pkt. procentowych).Byłemu wicepremierowi i b. szefowi MNiSW, liderowi Porozumienia Jarosławowi Gowinowi ufa 30 proc. ankietowanych (spadek o 5 pkt. procentowych), a 35 proc. wyraża względem niego swoją nieufność (wzrost o 10 pkt. procentowych).

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin może liczyć na 27 proc. zaufania Polaków (spadek o 2 pkt procentowe). Brak zaufania do niego wyraża 35 proc. ankietowanych (wzrost o 11 pkt. procentowych). Zaufanie do wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz deklaruje 26 proc.; nieufność wyraża 16 proc. badanych.

Wicepremierowi, ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego Piotrowi Glińskiemu ufa taki sam odsetek osób, które wyrażają wobec niego nieufność, czyli po 25 proc. badanych (spadek zaufania o 5 pkt. procentowych; wzrost nieufności o 3 pkt. procentowe).

Wicemarszałek Sejmu i b. kandydatka KO w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska może liczyć na 25 proc. zaufania (spadek o 12 pkt. procentowych), nie ufa jej 48 proc. badanych. (wzrost o 12 pkt. procentowych). Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego zaufaniem obdarzyło 23 proc. (spadek o 3 pkt proc.); nie ufa mu 38 proc. (wzrost o 6 pkt procentowych).

Podobne notowania uzyskał szef PO Borys Budka, któremu ufa 23 proc. (spadek o 4 pkt. procentowe) a nieufność zadeklarowało 41 proc. ankietowanych (wzrost o 12 pkt. procentowych).

Ostatnie miejsce w rankingu przypada liderowi Nowej Lewicy Włodzimierzowi Czarzastemu, któremu ufa 18 proc. ankietowanych. (spadek o 3 pkt. procentowe); nieufność względem niego wyraża 31 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt. procentowe).

Badanie przeprowadzono w dniach od 22 maja do 4 czerwca na liczącej 1308 osób reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski. Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod sondażu: – wywiad bezpośredni, wywiad telefoniczny lub samodzielne wypełnienie ankiety internetowej. (PAP)

PAP

Wiadomości

Putin alarmuje: rosyjska armia bez wystarczającej ilości broni

"Konklawe" hitem po śmierci Papieża Franciszka

Dolar w tarapatach: amerykańska waluta na najniższym poziomie od lat

Rewolucja na Instagramie: sztuczna inteligencja to wykryje

Pieskow o warunkach: wojna na Ukrainie zakończy się natychmiast

PIT – to już jest ostatni dzwonek na rozliczenie

Mastalerek: Sikorski nie rozumie, czym jest polityka zagraniczna i na czym polega polska racja stanu

Niemieckie media oskarżają GRU. Chodzi o pożary paczek lotniczych

Była żona Martyniuka przerywa milczenie: „Nie pozwolę więcej na to, by moje imię było szarpane w cudzych opowieściach”

SG nie liczy podrzucanych przez Niemców migrantów. Kurzejewski: to podwójny atak hybrydowy

Nowy dyrektor Instytutu Zachodniego nie musi znać... języka niemieckiego

Wielkie spotkanie patriotyczne w Lublinie. Zaproszenie na 26 kwietnia!

Matecki może wyjść za kaucją. Bochenek: chodzi o „grillowanie i udręczenie człowieka”

"Peowiaczki. Kurierki, wywiadowczynie, żołnierze", nowa książka w sklepie Telewizji Republika

Wojciech Modesto Amaro. Zrezygnował z kariery, by podążać za wiarą!

Najnowsze

Putin alarmuje: rosyjska armia bez wystarczającej ilości broni

Pieskow o warunkach: wojna na Ukrainie zakończy się natychmiast

PIT – to już jest ostatni dzwonek na rozliczenie

Mastalerek: Sikorski nie rozumie, czym jest polityka zagraniczna i na czym polega polska racja stanu

Niemieckie media oskarżają GRU. Chodzi o pożary paczek lotniczych

"Konklawe" hitem po śmierci Papieża Franciszka

Dolar w tarapatach: amerykańska waluta na najniższym poziomie od lat

Rewolucja na Instagramie: sztuczna inteligencja to wykryje