KSP: wzmożone patrole drogówki w Warszawie i na trasach dojazdowych do stolicy

Artykuł
Patrole policji
PAP

Wzmożone patrole drogowe w Warszawie i na trasach dojazdowych do stolicy zapowiada Komenda Stołeczna Policji w okresie świątecznym.

- W święta Bożego Narodzenia skupimy się zwłaszcza na bezpieczeństwie na drogach. Wzmożone patrole ruchu drogowego będą zarówno w mieście, jak i na trasach dojazdowych do stolicy, a także na terenach okołowarszawskich powiatów – powiedział w piątek  asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Wyjaśnił, że funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci oraz prędkość, z jaką poruszają się auta.

Policjanci dbają także o bezpieczeństwo w mieście. - Część osób pomimo trudnego czasu epidemii wyjechała do swoich bliskich, a święta to także czas działania włamywaczy i złodziei. Nasze oznakowane patrole, ale również policyjni wywiadowcy będą przeciwdziałać takim przestępstwom – zapewnił Mrozek.

Podkreślił, że w "odniesieniu do obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią COVID-19 najważniejszy jest rozsądek i samodyscyplina".

Asp. szt. Mrozek poinformował, że wigilijna noc przebiegła bardzo spokojnie. - W czasie pasterek nie odnotowaliśmy żadnych incydentów - zaznaczył. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy