Ks. Wąsowicz: chodzenie do sowieckich mediów jest po prostu skandalem

Artykuł
Telewizja Republika

Mimo licznych ataków Sputnika na odradzającą się pamięć o Żołnierzach Wyklętych obecni liderzy Konfederacji chętnie udzielają mu wywiadów. – Chodzenie do sowieckich mediów jest po prostu skandalem – powiedział w rozmowie z red. Katarzyną Gojską ks. Jarosław Wąsowicz, organizator pielgrzymek na Jasną Górę.

– To jest skandal, aby w mediach, jak Sputnik wypowiadali się polscy patrioci. To pokazuje dziwną mentalność, którą jestem zaskoczony. Wielu ludzi znam z różnych formacji patriotycznych, ale czegoś takiego nie widziałem. Przeraża mnie ta kampania, która ma negatywny charakter – mówił ks. Wąsowicz.

– Mam nadzieję, że kibice będą umieli ocenić takie postawy – dodał. 

– Chodzenie do sowieckich mediów jest po prostu skandalem. 

– Młodzież, która wspiera Konfederację nie do końca sobie zdaje z pewnych rzeczy sprawę. Podkreślił, że trzeba starać się łączyć środowiska patriotyczne. – Próbowanie paktowania z czerwonymi jest niebezpieczne. Obawiam się, że tym panom w pewnym momencie może być blisko do PO, bo przecież Roman Giertych był kiedyś liderem Młodzieży Wszechpolskiej – zaznaczył.

– Wszystkich, którzy cenią sobie to czego wspólnie dokonaliśmy przez te wszystkie lata bardzo proszę, aby tym ludziom nie wierzyć– apelował ks. Wąsowicz.

Przypomnijmy, że mimo licznych ataków Sputnika na odradzającą się pamięć o Żołnierzach Wyklętych obecni liderzy Konfederacji chętnie udzielają mu wywiadów.

W styczniu Braun w rozmowie z mającym zakaz wjazdu do Polski Leonidem Swirydowem mówił: „dzisiejsze wasze formularze wizowe do Rosji budzą wręcz moje rozczulenie, jeśli porównam je z monstrualnym amerykańskim formularzem”.

W marcu Korwin-Mikke zapewniał „Sputnik: „jestem pełen rezerwy, co do NATO”. Wyjaśnił też rosyjskiemu dziennikarzowi, że część Polaków jest antyrosyjska, bo nie odróżnia Związku Sowieckiego od Rosji, zaś inni znowu, bo im tak kazano z Waszyngtonu lub z Brukseli.

Z kolei w kwietniu Krzysztof Bosak zapewniał w wywiadzie z rosyjskim portalem: „ze wszystkimi państwami, które sąsiadują z Polską, chcielibyśmy mieć stosunki oparte na współpracy, szacunku i poszanowania wzajemnych interesów”.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy